Artykuły

Wycieczka Tajlandia-Kambodża-Wietnam

"3 Perły - Simple The Best"

najciekawsze atrakcje trzech krajów: Tajlandii, Kambodży i Wietnamu

Cena promocyjna wycieczki od. 1500.-EUR/os, zależy od indywidualnych ustaleń: terminu, długości oraz wszystkich szczegółów programu wycieczki. Wakacje organizowane w dowolnym terminie dla dowolnej ilości uczestników, bez łączenia w duże grupy oraz narzucenia terminów.


Dzień 1:   TAJLANDIA  Bangkok > Krabi      

Wycieczka Tajlandia wysepki w Krabi

Na najpiękniejsze wybrzeże Tajlandii

Przylot do Bangkoku i przelot (1,5 godz)  do Krabi, na najpiękniejsze wybrzeże Morza Andamańskiego ze 100-ma wyspami i wysepkami. Spotkanie na lotnisku. Prywatny transfer vanem do hotelu 3***+ i zakwaterowanie.

Dzień 2:    Ao-nang      

Railay Beach wycieczka w Tajlandii

Wyspy i wysepki

Wycieczka tajską długo-rufową łódką na najpiękniejsze plaże na okolicznych wyspach: Plaża Jaskini Księżniczki-„Phra Nang Cave Beach” na półwyspie Railay i magiczna plaża – “Magic Beach” przy wyspie Kurczaka oraz „White Beach” na wyspie Poda .  

Dzień 3:    Ao-nang     

Canoe w Krabi

Kajakiem po morskich jaskiniach

Wycieczka kajakowa z miejscowym przewodnikiem po najpiękniejszych morskich jaskiniach w okolicach. Lunch podczas wycieczki. Zwiedzanie jaskiń z pradawnymi malowidłami - homo sapiens osiedlali się na tych terenach 40 tysięcy lat temu.

Dzień 4:    Ao-nang    

Gorące żródła w Krabi

Dzień wolny

Relaks lub wycieczka fakultatywna, np. na gorące żródła, słynne wyspy Phi Phi lub Szkoła Tajskiej Kuchni.

Dzień 5:    Krabi > Bangkok 

 Garuda w Pałacu Królewskim

One night in Bangkok

Rano przelot do Bangkoku. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Wycieczka do Złotego Pałacu Królewskiego i najważniejszych świątyń w Bangkoku. Zakwaterowanie w hotelu 3***+.  Obiado-kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 6: Bangkok > Siem Reap > Ankor

 kambodza-angkorwat

KAMBODŻA

Poczytaj strony Kambodza wycieczki - opis świątyń w Angkorze

Rano przejazd (3,5 godz) do granicy z Kambodżą. Przejście granicy (pieszo) i dalej przejazd (2 godz) do Siem reap.  Zakwaterowanie w hotelu 3***+ i obiado-kolacja. Relaks i odpoczynek po podróży.

Dzień 7:    Angkor  

Angkor-Wat

Wycieczka z przewodnikiem do świątyń Angkoru (tzw. mały krąg świątyń : Angkor Wat, Bayon, Angkor Thom, Phimeanakas, Terrace of the Elephants, Terrace of Leper King,  Ta Phrom – znana z filmu „Tomb Rider” z Angeliną Jolie. ). Podczas wycieczki lunch. Po powrocie do hotelu czas wolny na relaks lub przejazd do centrum miasta na nocny rynek i Pub Street - uliczkę, pełną pubów i restauracji, o niepowtarzalnym klimacie.

Dzień 8:    Angkor        

angkorwat-wycieczka

Największy na świecie kompleks świątynny

Dalsze zwiedzanie świątyń w dalszych okolicach Siem Reap: Banteay Srey, Neak Pean, Kruol Ko, Ta Som, East i West Me Bon , Pre Rup i Sras Srong. Po lunchu powrót do hotelu i czas wolny.

Dzień 9:    Angkor > Phnom Penh        

krabisunset

 

Stolica Kambodży

Wcześnie rano przejazd autokarem do Phnom Penh. Spotkanie z przewodnikiem i wycieczka po stolicy Kambodży. Zakwaterowanie w hotelu 3***+.

Dzień 10:  Phnom Penh > Ho Chi Min City

 hochiminh

WIETNAM

Poczytaj strony Wietnam wycieczki - informacje Wietnamie

Przejazd autokarem do Ho Chi Min City (dawny Saigon, stolica kapitalistycznej Południowej Republiki Wietnamu, przed wojna wietnamską ). Zakwaterowanie w hotelu 3***+. Odpoczynek po podróży.

Dzień 11:  HCMC > plaża Mui Ne lub wyspa Phu Quoc

WIETNAM - plaża

"Rajska" wyspa

Rano wycieczka po Saigonie.  Po południu przejazd (4 godz) i zakwaterowanie w hotelu przy plaży w Mui Ne lub przelot na wyspę Phu Quoc. Transfer i zakwaterowanie w hotelu przy plaży Long Beach.

Od dnia 12 do dnia wylotu   - plaża Mui Ne lub wyspa Phu Quoc

vietnamflag

Odpoczynek

W Mui Ne lub na wyspie Phu Quoc. W dniu wylotu transfer na lotnisko, przelot do Saigonu (lub Bangkoku, zgodnie z indywidualnymi ustaleniami).

 

Cena promocyjna wycieczki od. 1500.EUR/os.

Cena obejmuje następujące świadczenia:

  •     zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniami, wymienione posiłki
  •     wymienione wycieczki (prywatne*) i transfery, wymienione przeloty w Azji
  •     miejscowi, prywatni przewodnicy podczas wycieczek, j. angielski
  •     opieka 24/7 „hot line" organzatora, po polsku

Koszty ponoszone indywidualnie, na miejscu, przez osoby uczestniczące w wyjeździe:

  •     przeloty do/z Bangkoku lub Saigonu ,
  •     opłaty lotniskowe ,
  •     napoje przy posiłkach i posiłki nie ujęte w programie ,
  •     wycieczki fakultatywne,
  •     wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)

WIETNAM wprowadzenie

Historia odnowy Wietnamu musi zadziwiać wszystkich, którzy prowadzili tutaj wojnę w XX wieku . Wojska Francuske, japońske , brytyjske , amerykańske , australijske, koreańske, chińskie i kambodżańskie - aby wymienić niektóre - wszyscy przelali krew w tym małym , ale strategicznie pożądanym kraju.

I mimo wszystko, współczesny naród Wietnamski należy ocenić wśród najszczęśliwszych i najbardziej optymistycznych ludzi na świecie.
Nie dalej jak w latach 80-tych , sytuacja gospodarcza Wietnamu była tragiczna . Średni roczny dochód na mieszkańca oscylował około 200 US $ .
Ale energia i optymizm są jednymi z najbardziej wartościowych atrybutów Wietnamczyków . To optymizm młodości .
Od początku lat dziewięćdziesiątych , kraj został przekształcony z trzeciego świata do supergwiazdy rozwoju z wzrostem porównywalnym z Chinami .

Dla podróżnych , Wietnam oferuje bogate doświadczenie historii i kultury , wspaniałe jedzenie, cudowne krajobrazy i kilka spektakularnych plaż. Malowniczy górski kraj, daleko na północy z jego plemionami górskimi, odległy o galaktykę od szału rolnictwa w delcie Mekongu . A pomiędzy nimi, jest historia Hue i Hoi An oraz wspaniałe plaże i egzotyczne wyspy .
Trudno sobie wyobrazić , w jaki sposób dwa główne miasta , Hanoi i Sajgon, mogą być tak bardzo różne . Hanoi zachowuje swoją łaskę i pewną powściągliwość podczas gdy Saigon utrzymuje przyjazny i miły charakter, choć na pełnym gazie jedzie w ku przyszłości .

Wykwintne dania kuchni Wietnamu oraz zakupy również przyciągają turystów z całego świata . Wietnam oferuje niemal idealne połączenie głębi kulturowego i historycznego doświadczenia oraz prostych ale istotnych doświadczeń dla turystów. Zróżnicowana geografia egzotycznego kraju i atmosfera, tworzona przez miejscowych ludzi , naprawdę sprawia, że Wietnam to świetne miejsce na wakacje.