Tajlandia, Kambodża, Wietnam - wycieczki do krainy uśmiechu i słońca

Jesteśmy na miejscu w Tajlandii.  Znamy wszystkie kąty. Starannie dobieramy hotele. Wszystkie wyjazdy są organizowane indywidualnie.

 

 

 

 

 

 

Destynacje w Tajlandii- radzimy; gdzie i kiedy, na jak długo?

 

  • Bangkok – stolica, 12 milionów mieszkańców, nie ma starego miasta – początki Bangkoku sięgają 240 lat wstecz. Radzimy krótko – jedna lub dwie noce i bez powtórek. Oczywiście, na wycieczkę do wyjątkowego Złotego Pałacu Królewskiego, wybrać się trzeba, łącznie z najważniejszymi świątyniami, zwiedzanie zajmuje pół dnia.
  • Wschodnie wybrzeże – Pattaya, Koh Samet, Rajong i dalej Koh Chang. Trzy pierwsze kierunki oznaczają bliskość Bangkoku (2-3 godziny jazdy), są destynacjami na weekendy dla jego mieszkańców. Plaże i woda (poza wyspami Samet i Chang) nie zachwycają. Daleko im (dosłownie i w przenośni) do plaż i wysp południowej Tajlandii. Te destynacje znajdziemy w ofertach biur turystyki masowej oferujących najtańsze wakacje ( na przykład Bangkok – Pattaya).
  • Północ – Chiang Mai to miasto o wyjątkowym charakterze i uroku, położone wśród gór. Stare miasto w centrum, restauracje z klimatem, wycieczki w okolice (trekking, plemiona górskie, krajobrazy, natura) pozostawią świetne wspomnienia. Fajna atmosfera i przyjemne powietrze na wędrówki i spacery po mieście. Warto na 3-4 dni lub dłużej.
  • Południe – wyśmienite wyspy i plaże. Wyborne kurorty i bazy na wycieczki lądowe i morskie:
  • Zatoka Tajlandzka; Wyspa Koh Samui – “rajska wyspa” w archipelagu 80-ciu wysp i wysepek, 95% hoteli przy samej plaży (jest kilka plaż do wyboru, różnią się charakterem), idealne miejsce na wypoczynek, zarówno kilku dniowy na adaptację do czasu i klimatu jak i na tydzień lub więcej. Oddalona o dwie godziny katamaranem od Samui jest “wyspa żółwia” Koh Tao – mekka nurków, wyjątkowe krajobrazy. Między Samui a Tao – Koh Phangan – słynie z największych “Full Moon Party” na świecie. Najlepsza pogoda w Zatoce Tajlandzkiej – od stycznia do połowy września oraz zupełnie niezła w listopadzie.
  • Morze AndamańskieKrabi ma najciekawsze geograficznie wybrzeże, kilkuset metrowe klify porośnięte tropikalną roślinnoscią wystają z Morza Andamańskiego, 100 wysp i wysepek. Baza na wycieczki morskie i wyśmienite plaże na wysepkach. Koh Lanta oraz wysepki jeszcze dalej na południe oznaczają coraz większy spokój i mniej cywilizacji. Najlepsza pogoda – od pażdziernika do kwietnia. Natomiast słynny Phuket oznacza mnóstwo hoteli ale w większości oddalonych od plaż. Wyspa jest połączona z lądem przez most, stąd nieustający sznurek samochodów na głównych drogach. Ma bardzo rozbudowany “przemysł” turystyczny.

TAJLANDIA – Mapa destynacji

Po kliknięciu na ikony ukaże się krótki opis destynacji oraz wycieczek.

Wczasy rodzinne z dziećmi

Większość naszych programów wycieczek nadaje się znakomicie na wyjazdy rodzinne z dziećmi. Przywiązujemy dużą uwagę do wyboru hoteli – preferowane są hotele z fajnymi basenami dla dzieci oraz organizujemy niezbyt długie transfery.

Wyprawy specjalne oraz integracyjne

Organizujemy indywidualnie: specjalizowane wyprawy dla wędkarzy, lotniarzy, kursy fotograficzne, nauka tajskiego boksu, szkoła Tajskiej kuchni i inne .  Szukasz czegoś dla Siebie lub dla Firmy? Po prostu napisz do nas.

Podróże poślubne i VIP

Takie podróże muszą być wyjątkowe.

Dobrane hotele i wspólnie uzgodniona trasa. Nie zabraknie miłych niespodzianek; jak choćby bukiet orchidei w pokoju – na Dzień dobry w krainie uśmiechu!